×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-10-26T14:45:58+00:00
- Człowiek jako "całość" oznacza, że jego zdrowie składa się z kilku, wzajemnie ze sobą powiązanych wymiarów: zdrowie fizyczne, zdrowie psychiczne, zdrowie społeczne, zdrowie duchowe. Człowiek jako "część całości" oznacza postrzeganie zdrowia człowieka w kontekście czynników, które wpływają na zdrowie, w tym głównie stylu życia i warunków, w jakich człowiek żyje (środowisko fizyczne).
-Sprawność fizyczna ciała jest w zasadzie we wszystkich jej odmianach, np. zręczność, szybkość, zarówno u dziewcząt i kobiet, jak u chłopców i mężczyzn, na tym samym poziomie.Nie należy jednak zapominać, że sprawność fizyczna całego ciała zależy w niektórych formach ruchu w dużej mierze także od kondycji fizycznej, siły, zdolności do wysiłku, wytrzymałości, a nieraz i od wzrostu, rozrostu i wagi ciała.
0 0 0
2009-10-26T14:50:01+00:00
Prostym językiem :

SPORT = ZDROWIE ;)
( Jemy śniadanie, lunch, 2 śniadanie, obiad, kolację, ale mało kto w dzisiejszych czasach zwraca na sprawnosc fizyczną ciała... praca, szkola...społeczeństwo jest zapracowane...

Zwrócic trzeba uwagę na to, że chociaż 1,5 h codziennie potrzeba ruchu ( bieganie, gimnastyka, aerobic lub inne sporty lub po prostu siłownia)

SKutki :
* brak sprawnoścdi fizycznej to: nadciśnienie, cholesterol, miażdzyca, otyłosc, choroby serca


mam nadzieję, że pomogłam ;)
0 0 0
2009-10-26T15:27:24+00:00
W konstytucji z 1948 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) określiła zdrowie jako „stan pełnego, dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko jako brak choroby lub zniedołężnienia”. W ostatnich latach definicja ta została uzupełniona o sprawność do „prowadzenia produktywnego życia społecznego i ekonomicznego”.

0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci