Klasa 6 . ;D !

zad.1
Pan Antoni ma łąkę o wymiarach 120m x 220. Na { trzy czwarte} powierzchni tej łąki pasą się krowy. Ile to metrów kwadratowych ? ..
zad.2
Pola zmierzyła na planie 1:4000 odległości od szkoły do domu.Wyniosła ona 4 cm. Jaką odległość pokonuje Pola codziennie od domu do szkoły i z powrotem ?
zad.3
Pani Maria kupiła 2,5 kg wiśni w ceni 3 zł 20 gr za kilogram i 3 kg czereśni w cenie o 2 zł za kilogram wyższej. Ile zapłąciłą za wiśnie i czereśnie ?

Proszę o obliczenia! . ;)

2

Odpowiedzi

2009-10-26T15:47:19+01:00
Zad1
120*220=26400m²
¾*26400m²=19800
2009-10-26T15:54:46+01:00
Zad.1
Pan Antoni ma łąkę o wymiarach 120m x 220. Na { trzy czwarte} powierzchni tej łąki pasą się krowy. Ile to metrów kwadratowych ? ..

120*220=26400 m²
3/4 * 26400 = 19800 m ²

zad.2
Pola zmierzyła na planie 1:4000 odległości od szkoły do domu.Wyniosła ona 4 cm. Jaką odległość pokonuje Pola codziennie od domu do szkoły i z powrotem ?
1 cm na mapie odpowiada 4000cm w terenie
4cm na mapie odpowiada x
x = 16000 cm
x = 16 km
czyli w tą i z powrotem 2x = 2*16= 32 km

zad.3
Pani Maria kupiła 2,5 kg wiśni w ceni 3 zł 20 gr za kilogram i 3 kg czereśni w cenie o 2 zł za kilogram wyższej. Ile zapłąciłą za wiśnie i czereśnie ?

(2.5 * 3.2)+(3*5.2) = 23,6 zł



pozdrawiam ;]