Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T19:42:32+01:00
35 dag - 5.46 1kg= 100 dag
100 dag - x
[100*5.46]/ 35=15.6 zł

30 dag- 7.44 0.3kg = 30 dag
40 dag-x
[7.44*40]/30=9.92



100% dobrze
2010-03-16T19:46:09+01:00
A) 35 dkg = 5,46 zł
5 dkg= 5,46 : 7 = 0,78zł
5dkg * 20 = 100dag (1kg)
0,78zł * 20 = 15,60zł

Odp. 1 kg sera kosztuje 15,60 zł

b) 0,3kg = 7,44zł
0,3kg= 30dkg
10dkg= 7,44 : 3
10dkg = 2,48 zł

więc 40dkg = 2,48zł * 4 = 9,92zł

:)