Odpowiedzi

2010-03-16T20:14:06+01:00
Okres Adwentu i Wielkiego Postu to czas, gdzie w wielu parafiach odbywają się rekolekcje. Udział w nich jest różny. Wiele dzieci czas rekolekcji uważa za czas wolny od zajęć i bardzo słabo w nich uczestniczy. A rekolekcje to przecież czas szczególny dany również dzieciom, w którym poprzez modlitwę, rozważanie Słowa Bożego i sakramenty mogą być bliżej Chrystusa.
- W rekolekcje możemy stawać się lepszymi dziećmi Bożymi, kochającymi bardziej Boga i drugiego człowieka co pozwoli lepiej kroczyć do świętości.
- Rekolekcje to także czas, w którym doświadczamy szczególnej miłości Jezusa (w sakramencie pokuty) i uczymy się taką miłością obdarowywać innych.
- Możemy również wejrzeć w głąb swojego serca i zobaczyć, jak wygląda nasze życie, by później dokonać koniecznej przemiany.
- Rekolekcje to spotkanie z Chrystusem najlepszym największym Nauczycielem i Mistrzem każdego z nas.
- Rekolekcje to czas, w którym powinniśmy się bardziej otworzyć na Chrystusa i Jego słowo, aby pogłębić wiarę i ją ożywić.

Warto zatem dołożyć starań, aby czas rekolekcji parafialnych nie był czasem zmarnowanym. Temu ma służyć ten program propagujący i zachęcający do udziału zarówno w rekolekcjach adwentowych i wielkopostnych.

to chyba nie jest rozprawka ;//
6 3 6