Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-16T20:41:37+01:00

8,20zł - cena za 1kg szynki
30dag = 0,3kg- tyle szynki kupiono
⅖kg = 0,4kg - tyle sera kupiono
11,26zł- kwota do zapłaty
x- cena za 1kg sera

0,4*x + 0,3 * 18,20 = 11,26
0,4x + 5,46 = 11,26
0,4x = 11,26 - 5,46
0,4x = 5,80 /:(0,4)
X = 14,50zł

ODP. KILOGRAM SERA KOSZTOWAŁ 14,50zł!
2 5 2
2010-03-16T20:45:12+01:00
Za ⅖ kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł.
Kilogram szynki kosztował 18,20zł.
Ile kosztował kilogram sera?(zamiana jednostek)

0,30 dag * 11,26 zl = 3,38 zł
11,26 - 3,38 = 7,88 zł
2/5 sera to 7,88 zł.
2/5 * 10 = 4 kg
7,88 * 10 = 78,8 zł
4 kg : 4 = 1 kg
78,8 zł : 4 = 19,7
Kilogram sera kosztuje 19,7 zł.
3 2 3