×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Witam :) Muszę przygotować na polski przemówienie o Antygonie w jakiejś konkretnej sprawie ;) Nie wiem z czego to ma się składać ani nic ;) Proszę o pomoc

;)
2

Odpowiedzi

2009-10-26T16:06:37+00:00
Witam, dziś chciałem wybronić Antygonę z narzucanych jej zarzutów . Moje argumenty w tej sprawie są następujące: obojętnie co by zrobiła pochwała brata, czy nie buło by to złe bo sprzeciwiła by się bogom. Antygona jest kochanką Chajmona,
więc zabijając ją Kreon zrobił by na złość synowi. I mam jeszcze jeden argument, a mianowicie Tyrezjasz przepowiedział nieszczęście z powodu zabicia Antygony, więc Kreon nie powinien tego robić. Tak, to wszystko prawda, Ale dlaczego Antygona sprzeciwiła się zakazowi Kreona?? Bo tak nakazywało jej serce i nie zniosła by gdyby jej brat nie został pochowany.
Dlatego apeluję do was o pośmiertne uniewinnienie Antygony, bo wydaje mi się że ważniejsze od jakichkolwiek zakazów są nakazy serca i rozumu. Dziękuję. No jak bardziej szczegółowo eee napisz takie w zeszycie dobrze się naucz i gicior. Ja dostałem 5 + na serio
0 0 0
2009-10-26T16:57:14+00:00
Po pierwsze musisz mowić to bardzo płynnnie i niemalże na pamięć.
1.Musisz wybrać sytuację np weźmy sobie Wysokie dla Antygony priorytety-rodzina i bogowie i sprzeciwieństwo Kreona
-Trzeba powiedzieć jak ważna dla niej była rodzina,że bardzo chciała być godna tej rodziny i postanowiła pochować brata
-kojelna rzecz która się z tym zazębia to to że wiecy byli dla niej bogowie,więc poprostu wartości sakralne oraz duchowe.
-Kreon temu zaprzeczał,był silny,mówił że kobieta nie będzie nim rządziła.Kreon sam oddany był swojej władzy i pracy.nie chciał łamać prawa oraz robić niesprawiedliwości dla państwa oraz ludu.
2.Trzeba uzasadnić to kto z nich miał rację...jednak okazuje się że nikt,ponieważ był to spór dwóch bardzo wysokich wartości nazywany tragizmem.W tragizmie nie wygrywa żadna wartość.
3.Trzeba uzasadnić dlaczego tą sytuację wybrąłaś powiedzmy;
'wybrałam tę sytuację(te okoliczności;te wydarzenia) ponieważ są one jedym z elementów naszego życia,każdy z nas ma swoje priorytety i właśnie dąży do ich wykonania.Dlatego często na świeci powstają spory i wojny..."
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci