W dniu świętego Marcina poznaniacy jedzą tradycyjne rogale marcińskie. Jeden kilogram tych smakołyków kosztuje 16 złotych, Rogale są tak duż, że cztery sztuki ważą 1 kilogram. Oblicz, ile zapłaci czteroosobowa rodzina, jeśli załozymy że tato i syn zjedzą po dwa rogale, a mama i córka po jednym rogalu ?


Proszę was pomóżcie!!! :) nie umiem tego

3

Odpowiedzi

2010-03-17T15:35:42+01:00
1kg - 16zł - 4szt
1 szt - 16:4= 4zł

tata- 2szt
syn- 2szt
mama- 1szt
córka- 1szt

2+2+1+1=6szt

6*4=24zł

odp. zapłacą 24zł
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T15:36:27+01:00
1kg = 16zł
4sz = 1kg
1sz = 16zł\4=4zł

tato zje 2 rogale + syn 2 rogale +mama 1rogal + córka 1rogal =razem 6
6rogali * 4zł= 24zł

odp: rodzina zapłaci 24zł
2010-03-17T15:38:26+01:00
1kg=100dag
100dag:4=40dag:4+60dag:4=10dag+15dag=25dag

100dag