Wybierz jedną sentencję i zapisz do jej treści opowiadanie
oto sentencje
-słowa i słowa nic ponadto
-o gusta nie nalezy się spierać
dużo punktów bo musi być na dzisiaj do godziny 18 póżźniejsze odpowiedzi zgłaszam za błędne nie z neta

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-19T17:03:35+01:00
"o gusta nie należy dyskutować"


Pewnego pięknego, jesiennego poranka siedziałam sobie z moją przyjaciółką Kasią na ławeczce w parku. Słońce przygrzewało, ptaki śpiewały a lekki ciepły wietrzyk sprawiał że chciałoby się tam siedzieć całe życie.
Rozmawiałyśmy z moją przyjaciółką na temat pór roku. Kasia uważała że najcudowniejsze jest lato, ponieważ wtedy jest bardzo ciepło no i oczywiście są uwielbiane przez nas wszystkich wakacje. Jednak ja miałam odmienne zdanie. Osobiście uważam że najpiękniejszą porą roku jest zima. Można jeździć na sankach, tarzać się w śniegu i rzucać śnieżkami. Wtedy powietrze jest ostre a ja to lubię. Zaczęłyśmy sprzeczać się o to co jest lepsze. Kasia mówiła że nie mam racji, że wszyscy sądzą że lato jest piękne a w zimę jest okropnie zimno i nikt nie powinien jej lubić. Ja natomiast wykrzyczałam jej że jeszcze niedawno w zimę mówiła że jest cudownie, i że uwielbia jeździć na nartach. Zaczęłyśmy się bardzo kłócić. Wydaję się że to jest błaha sprawa ? Nieprawda ja jeszcze nigdy nie sprzeczałam się z moją najlepszą przyjaciółką. Krzyczałyśmy na siebie bardzo mocno i zaczęłyśmy w kłótni wymyślać na siebie okropne rzeczy i wypominać sobie wszystko. Przez pewien czas obserwowała nas pewna staruszka. Stała bo boku nie odzywała się , tylko cały czas się przysłuchiwała. Odwróciłyśmy się w jej stronę, a ona cichutko powiedziała:
- Dzieci "o gustach się nie dyskutuje bo to prowadzi do wielu nieporozumień, łez oraz kłótni. Jesteście przyjaciółkami więc dlaczego to robicie? Dlaczego się obrażacie wzajemnie?"
Stanęłyśmy jak wryte, nic nie odpowiedziałyśmy, a staruszka odeszła.
Przez pewien czas patrzyłyśmy tak na siebie w milczeniu ze łzami w oczach. Podbiegłyśmy do siebie i przytuliłyśmy się mocno. Kasia powiedziała : "Kocham zimę" a ja na to "uwielbiam lato i Ciebie moja kochana przyjaciółko". Złapałyśmy się pod rękę i dziękowałyśmy w duchu naszej wybawczyni. Staruszce która wypowiedziała tak mądre słowa "o gustach się nie dyskutuje". Teraz zrozumiałyśmy było w nich 100% prawdy .Licze na naj ;***