UWAGA!!!!! PIERWSZA OSOBA, KTÓRA ROZWIĄŻE ZADANIE DOSTANIE NAJJJJJ
błagam o pomoc
PILNE!!

zad.1
Akwarium ma wymiary 1,2m 0,6m 0,8m. Oblicz ile metrów kwadratowych szkła zużyto na wykonanie tego akwarium i ile litrów wody w nim się zmieści.

zad.2
Wykonano 20 jednakowych sztabek złota długości 12cm. Przekrój sztabki to trapez równoramienny o wymiarach: (dolna podstawa) a=6,1cm, (górna podstawa) b=3,9 cm, wysokość h=2,5cm.
Oblicz nasę wszystkich sztabek, jeśli głębokość złota jest równa 19,28g/cm(sześcienny)

zad.3
Do basenu długości 20m i szerokości 10m nalano 3000hl wody. Jaka była głębokość wody w tym basenie?


bardzo prosze o dobre rozwiązanie prrrrrosze bardzo pilne

3

Odpowiedzi

2010-03-17T17:15:25+01:00
Rozwiazanie w załączniku
20 4 20
2010-03-17T17:20:04+01:00
Odpowiedź w załączniku =)

w 1. jako wysokość przyjęłam 0,8m :)
5 1 5
2010-03-17T17:28:38+01:00
Zadanie 1

V=Pp*h
V= 72 * 8 (dm) = 576 dm 3 = 576 litrów.

Odp. W akwarium zmieści się 576 litrów wody.

2 * (1,2m * 0,8m) = 1,92m2(kwadratowego)
2 * (0,8m * 0,6m) = 0,96m2
1,2m * 0,6m = 0,72m2

1,92m2 + 0,96m2 + 0,72m2 = 3,6m2 (kwadratowego)

Odp. Zużyto 3,6m2 szkła na wykonanie tego akwarium

zadanie 2

V = Pp * h
V= 12,5 * 12 = 150cm3

150 * 20 = 3000cm3

3000 * 19,28 = 57840g

zadanie 3

V= a*b*c

1hl=100l

3000hl= 300000l = 300000dm3

300000 = 200 * 100 * x
300000 = 20000 * x
x= 300000 : 20000
x= 15(dm) = 1,5m

Odp. Głębokość basenu wynosi 1,5m