Szkolny komitet rodzicielski wygospodarował 2140 zł na zakup sprzętu telewizyjnego. Kupiono telewizor za 1389 zł i magnetowid za 699 zł. Za resztę postanowiono kupić kasety wideo. Jedna kaseta kosztuje 6,40 zł. Ile kaset kupiono?

Z OBLICZENIAMI BO JAK NIE TO CZEKA SPAM!!!;p

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T17:01:07+01:00
Szkolny komitet rodzicielski wygospodarował 2140 zł na zakup sprzętu telewizyjnego. Kupiono telewizor za 1389 zł i magnetowid za 699 zł. Za resztę postanowiono kupić kasety wideo. Jedna kaseta kosztuje 6,40 zł. Ile kaset kupiono?

x - tyle pieniedzy zostalo nakasety
x = 2140 - (1389 + 699)
x = 52 zl

y - tyle zakupiono kaset
y = 52 zl / 6,40zl
y = 8,125 ale nie mozna kupic kawalka kasety wiec
y = 8

ODP: Kupiono 8 kaset
2010-03-17T17:04:55+01:00
2140zł - 1389zł= 751zł
751zł-699zł=52zł
6,40zł × 8=51,20zł
Kupiono 8 kaset video