Za 2 grapefruity i 6 owoców kiwi zapłacono 4zł50gr. cena jednego grapefruita była 1,5razy wyższa od ceny owocu kiwi. Ile kosztował jeden grapefruit, a ile 1 owoc kiwi

proszę o szybkie rozwiązanie potrzebne na juz metodą równań na x

3

Odpowiedzi

2010-03-17T17:08:44+01:00
Grapefruit - 1,5 x
Kiwi - x

2 Grapefruity + 6 Kiwi = 4 zł 50 gr


2 * 1,5 x + 6 * x = 4 zł 50 gr
3x + 6x = 4 zł 50 gr
9x = 4 zł 50 gr/:9
x = 0, 50 zł

Grapefruit - 0,75 zł
Kiwi - 0,50 zł

2010-03-17T17:09:26+01:00
Grapefruit-1,5x
kiwi-x
2*1,5x + 6x = 4,50
9x = 4,50 /:9
x = 0,50
1,5*0,50 =0,75
spr:2 *0,75 + 6*0,50 = 4,50
Odp: Cena grapefruita to 75 gr a kiwi 50gr
2010-03-17T17:11:56+01:00
2 * 1,5 x + 6 * x = 4 zł 50 gr
3x + 6x = 4 zł 50 gr
9x = 4 zł 50 gr/:9
x = 0, 50 zł

Grapefruit - 0,75 zł
Kiwi - 0,50 zł