Odpowiedzi

2010-03-17T17:31:15+01:00
Hobby to coś ważnego dla każdego z nas. To coś co możemy robić w wolnym czasie i jeszcze bardziej doskonalić swoją pasje. Moim hobby jest ptaki. Już od najmłodszych lat dzieciństwa moje ogromne podekscytowanie wywoływały ptaki śpiewające swoje piosenki podczas wiosny.
Pierwszy argument to, to że moje zainteresowania pogłębił mój dziadek który jest leśniczym. W wieku 3 lat zabierał mnie do lasu i pokazywał różne kolorowe ptaki. W zimie budowlaiśmy karmniki i zostawialiśmy tak jedzenie.
Drugi argument to lekcje biologii w szkole. Na poczatku omawinia róznych zwierząt ogladaliśmy albumy ze zdjęciami różnych ptaków. ich kolorowe łebki, brzuszki tak bardzo mnie zainteresowały że mama musiała kupować mi albumy że zdjęciami. Z czasem kupowała zdjęcie i sam robiłem album z rożnymi gatunkami ptaków.
trzecio argument to równiez fotografowanie ptaków. Gdy tylko dostałem aparat od razu starałem się z ukrycia robić zdjęcia ptakom siedzącym na drzewie.
Kolejny argument to to że gdy przeprowadziliśmy się na wieś nauczyłem się rozpoznnawac ptaki na podstawie ich śpiewu,
dzisiaj jest już całkowitym maniakiem ptaków, mam pełno zdjęc, opisów albumow sam mam nawet w dmu papugę.
Te argumenty udowodnuiły że moje hobby trwa już bardzo długo i do dzisiaj budzi moje ogromne zainteresowania. cały czas , a w wolnych chwilach przede wszytskim staram się poszukiwac nowych okazów i bardziej zrozumieć ich nature i życie i oczywiście magie latania.
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T17:35:23+01:00
Moim największym hobby jest czytanie książek, szczególnie o tematyce fantastycznej. Już od kiedy nauczyłam się rozpoznawać litery, poznałam największą pasję w swoim życiu, czyli czytanie.
Dzięki książkom historycznym dowiadujemy się bardzo wielu ciekawych rzeczy dotyczących życia dawniej i teraz. Poznajemy zajęcia ludzi żyjących np. w średniowieczu i teraz. Poznajemy historię naszego kraju, uczymy się szacunku i miłości do Ojczyzny, uczymy się patriotyzmu.
Czytanie jest również bardzo dobrą formą relaksu. Pozwala się nam odprężyć po ciężkim dniu w szkole, wypełnionym sprawdzianami i kartkówkami. Książki przenoszą nas do innego świata, świata marzeń, fantazji. Czytając Harrego Pottera na chwilę zapominam o męczących mnie troskach, żyję natomiast troskami i radościami bohaterów mojej lektury. Marzę o tym, aby tak jak oni potrafić czarować i przeżywać takie wspaniałe przygody.
Oczywiście książki mają również wartość naukową. To przecież głównie z nich czerpiemy wiadomości dotyczące biologii czy też historii. Czytając uczymy się też ortografii i interpunkcji, zaczynamy robić w wypracowaniach mniej błędów.
Myślę, że właśnie dla tych wszystkich wartości, jakie posiadają książki, czytanie to moje ulubione zajęci.
1 5 1