Czy potrafisz wyjaśnić znaczenie podanych cytatów?
Spróbuj chociaż jedno! A bardzo wiele mi pomożesz!

1. "[...] życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłużyć."

2. "Zapominamy, że życie jest kruche, delikatne, że nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jak byśmy byli nieśmiertelni."

3. "Najciekawsze pytania wciąż pozostają pytaniami. Kryją w sobie tajemnicę. Do każdej odpowiedzi trzeba dodać ‘być może’. Tylko na nieciekawe pytania można udzielić ostatecznych odpowiedzi."

4. "Myśli, których się nie zdradza, ciążą nam, zagnieżdżają się, paraliżują nas, nie dopuszczają nowych i w końcu zaczynają gnić. Staniesz się składem starych śmierdzących myśli, jeśli ich nie wypowiesz."

5. "Bo są dwa rodzaje bólu, Oskarku. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe. Cierpienie fizyczne się znosi. Cierpienie duchowe się wybiera."

6. "Ludzie boją się umierać, bo odczuwają lęk przed nieznanym".

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T17:38:37+01:00
1. Znaczenie tego cytatu to nic więcej jak nie docenienie daru zwanego życiem, który jest jedyny w swoim rodzaju, nigdy nie będziemy mieć drugiego ani nie kupimy go w sklepie. Pod koniec życia, każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu zaczyna je doceniać i stara się sprawić by było ono spełnione i nie przeżyte na marne.
2. Mowa tutaj o nieracjonalnym podejściu do życia, traktowaniu go jak zabawki, która po zepsuciu albo zostanie naprawiona, albo zamieniona na nową.
3. Itnieją pytania bez odpowiedzi, na przykład- co jest po śmierci, na "drugim świecie" a pytania nieciekawe są tutaj ukazaniem pytań nie traktujących o życiu.
4. Dręczenie się swoimi problemami wpływa niepoprawnie na nasze osoby, pochłaniają nasze wszelkie siły myśląc o tym co z nimi zrobić.
5. Ból duchowy jest naszym własnym wyborem, my decydujemy się nań. Na ten ból mamy jak najbardziej i jak największy wpływ.
6. Człowiek nie lubi miejsc które są dla niego nieznajome, a w które ma się udać. Tak samo jest ze śmiercią, po niej podobno nie ma nic, a podobno też jest wszystko. Własnie te wszystkie "Podobno" sprawiają iż człowiek boi się umierać. Powiązane z pytaniem nr.4, o niepewności.
3 5 3