Kupując rower płacimy 22 % podatku VAT . Ile kosztuje rower bez podatku Vat jeśeli podatek wynodi 77 złotych ? A ile kosztuje rower z podatkiem ?

zadanie 2 Za 1,5 kg twarogu zaplacono 9,75 zl . Ile kosztuje kilogram tego twarogu ?

zadanie 3
jedna druga kilograma wędliny kosztuje 8,40 zl . Ile trzeba zaplacić za jedna trzecia kg tej wędliny ?

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T17:57:10+01:00
Kupując rower płacimy 22 % podatku VAT . Ile kosztuje rower bez podatku Vat jeśeli podatek wynodi 77 złotych ? A ile kosztuje rower z podatkiem ?

22 % - 77
100% - x
x = 350

zadanie 2 Za 1,5 kg twarogu zaplacono 9,75 zl . Ile kosztuje kilogram tego twarogu ?

1,5 kg - 9,75 zl
1 kg - x zl
x = 9.75 / 1,5
x = 6,5

zadanie 3
jedna druga kilograma wędliny kosztuje 8,40 zl . Ile trzeba zaplacić za jedna trzecia kg tej wędliny ?

0,5 kg - 8,40
1/3 - x
x = 1/3 * 8.40 / 0,5
x = 5.6
2 5 2
2010-03-17T17:59:19+01:00
Za 1,5 kg twarogu zaplacono 9,75 zl . Ile kosztuje kilogram tego twarogu ?
1,5kg -- 9,75
1kh -- x

Z proporcji:

x= 9,75: 1,5= 6,50zł
2010-03-17T18:00:39+01:00
1.
(77 * 5)[Gdyż wychodzi 110%] - (10 % z 385) = 346,5 (choć może być źle, z góry przepraszam )
2.
9,75 - (9,75 / 3) = 6,5 zł/kg.
3.
8,40*2 = 16,80 za kg.
16,80 / 3 = 5,6zł