×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz charakterystykę twojego ulubionego bohatera filmowego. zamieść punkty :

- prezentacja postaci (imię, wiek)
- opis wyglądu zewnętrznego
- opis charakteru
- ocena postaci (podsumowanie)
1

Odpowiedzi

2009-10-26T17:41:53+00:00
Andrzej Radek urodził się w Pajęczynie Dolnym, w bardzo ubogiej chłopskiej rodzinie. Jego dzieciństwo nie było szczęśliwe - bardzo często spał pod gołym niebem, w deszczowe dni chroniąc się w szopie. Już od małego poznał wartość pracy - często pasał owce i trzodę chlewną. Jego rodzice nie poświęcali mu dużo czasu. Od najmłodszych lat poznał smak
samodzielności, nauczył się radzić samemu, co pomogło mu w dalszym życiu.

Autor nie pisze na wiele o wyglądzie Andrzeja Radka. Z jego opisu możemy dowiedzieć się jedynie, że był to chłopak silny i mężny, chodzący w biednym ubraniu, które często sam naprawiał i przerabiał.

Andrzej Radek był osobą wytrwałą - nie przerywał nauki mimo ciężkich warunków życia, nie chciał osiąść na wsi i zadowolić się skromną posadą. Jego umiejętności nabyte po roku nauki skłoniły pana Paluszkiewicza do wysłania go do szkoły w Pyrzogłowach. Był zdolnym uczniem, dobrze radził sobie w szkole, często zdawał z wyróżnieniem oraz pomagał młodszym kolegom. Andrzej posiadał bardzo silną osobowość i był samodzielny. Sam wyruszył do Klerykowa i nie korzystał z pomocy bliskich, zarabiając na swoje utrzymanie przez udzielanie korepetycji. Nigdy się nie poddawał, a przeciwności losu i niepowodzenia tylko umacniały jego postanowienia.

Często wyśmiewano się z wiejskiego pochodzenia Radka. Szlacheckie i inteligenckie dzieci drwiły sobie z jego zachowań, słowanictwa i braku dobrych manier. Dzielnie znosił te docinki, jednak umiał się też im przeciwstawić, co udowodnił w konflikcie z Tymkiewiczem.


Andrzej Radek to bohater pod każdym względem pozytywny i wart uwagi. Mimo wiejskiego pochodzenia i braku pieniędzy
z uporem zdobywał wiedzę i doceniał jej wartość
. Nie bacząc na przeciwności losu, starał się dotrzeć do wybranego celu bez pomocy otoczenia. Myślę, że taka postawa imponuje i może być postawiona za wzór. Andrzej Radek jest dobrym przykłądem człowieka, który nie mając nic, chce dojść do wszystkiego własnymi siłami.

hej mam nadziej że ci się zpodoba
love olcia188:*
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci