Zad 8 str 162 ( kl 5 )
Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł ile kosztuje 0,75 kg bananów
b) Pani wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł . Ile złostych kosztuje 1 kg szynki
Zad 5 str 160 ( kl 5 )
Cztery przyjaciółki poszły do kawiarni i każda zamówiła takie samo ciastko i kawę . Razem zapłaciły 28 , 36 zł . Ile złotych zapłaciła każda z nich ?
Zad 6 str 160 ( kl 5 )
Ryza papieru ( 500 kartek ) ma grubość 5,65cm i waży 2 , 45 kg
a) jaką grubość ma 1 kartka
b) Ile waży 1 kartka
Zad 5 str 155
Na koncert zaspołu ONI sprzedano 450 biletów po 11 , 50 zł i 125 biletów po 28,25 . Ile złotych ze sprzedaży wpłyneło do kasy

Rozwiążcie chociaż troszkę tych zadań place
I obliczenia piszzczie !

3

Odpowiedzi

2010-03-17T18:49:49+01:00
Zad 1
4,20-1kg
x - 0,75kg

x=3,15

Odp.0,75kg bananów kosztuje 3,15zł

zad 2
0,35kg-9,94zł
1kg- x
x=28,40zł

odp. 1kg szynki kosztuje 28,40zł

zad 3



zad 4
a)
5,65 : 500 =0,0113mm
b)
2,45 : 500 =0,0049g

zad5
zad 1
450*11,50=5175zł
125*28,5=3562zł 50 gr
5175zł+3562,5zł=8737,5zł
zad 2
a)0,8*45=36
b)0,5*2,5=1,25
c)0,75*6,21=4,6575
8 2 8
2010-03-17T18:52:26+01:00
A) 4,20 x 0,75 = 3,15
b) 9.94 : 0,35 = 28,4

z 5 28.36 : 4 = 7.09

z6
a) 5.65 : 500 = 0,0113
b) 2,45 : 500 = 0.0049 kg = 4.9g

z5 450 x 11,5 + 125 x 28,25 = 5175+3562.5=8737.5
11 2 11
2010-03-17T19:18:25+01:00
Zad 8 str 162 ( kl 5 )
a)
Kilogram bananów = 4,20 zł
0,75 kg bananów = ?
0,75 × 4,20 = 3,15 zł

odp: 0,75 kg bananów kosztuje 3,15 zł.

b)
0,35 kg szynki = 9,94 zł
1kg - x
9,49 ÷ 0,35 = 28,40 zł
x=28,40zł

odp. 1kg szynki kosztuje 28,40zł.


Zad 5 str 160 ( kl 5 )

4 - ilość przyjaciółek
4 ciastka i 4 kawy - 28,36 zł
28,36 ÷ 4 = 7,09 zł

odp: Każda z nich zapłaciła 7,09 zł.


Zad 6 str 160 ( kl 5 )

500 kartek = 5,65cm
500 kartek = 2 , 45 kg

a) 5,65 : 500 = 0,01112
b) 2,45 : 500 = 0.00492 kg ≈ 0,0049 kg = 4.9g


Zad 5 str 155

450 po 11 , 50 zł
125 po 28,25

450 × 11,50 zł = 5175 zł
125 × 28,25 zł = 3531,25 zł

5175 + 3531,25 = 8706,25 zł

odp:Na koncert zespołu ONI ze sprzedaży biletów wpłynęło do kasy 8706,25 zł



Mam nadzieję, że pomogłam :)
Powodzenia :)
14 2 14