Szkolny komitet rodzicielski wygospodarował 2140zł na zakup sprzętu telewizejnego. Kupiono telewizor za 1389zł i magnetowid za 699zł. Za resztę postawiono kupić kasety wideo. Jedna kaseta kosztuje 6zł 40gr. Ile kaset kupiono

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-10-26T18:48:36+01:00
2140-1389-699=52
52/6,4=8,125
Kupiono 8 kaset
1 5 1
2009-10-26T18:49:19+01:00
1389+699=2088

i później odejmujesz:)

2140-2088=52
52:6,40= 8,125
1 5 1
2009-10-26T18:49:49+01:00
1389+699=52

52 \ 6,4 = 8,125

Odp: zakuiono 8 kaset