Odpowiedzi

2010-03-17T20:16:51+01:00
6,90zł za szynkę i 7zł za kiełbasę
13,90zł za wszystko
2010-03-17T20:23:56+01:00
Ja to wolę z proporcji zrobić ale jak wolisz to przepisz tylko odpowiedzi ;)
1kg=100dag

szynka:
23zł-100dag
x zł-30 dag

x= 23*30 /100
x=6,9 zł

0,4kg=40 dag

kiełbasa:
17,50-100dag
x-40 dag

x=40*17,5/ 100
x=7 zł

7 zł + 6,9 zł= 13 zł 90 gr