Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T20:28:17+01:00
Cena kilograma śliwek w lipcu; 4*1,80=7,2zł
7,2:2=3,6
śliwki w sierpniu kosztowały 3,60 zł
2010-03-17T20:29:43+01:00
25 dag=0,25kg
w sierpniu za 0,25 dag zapłacimy 1,80/2=0,9zł
teraz wystarczy pomnożyć przez 4 aby wyszła cena za 1 kg
4*0,9zł=3,6zł