Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T13:01:15+01:00
Mama kupiła 30 dag cukierków po 75 tys. zł. Za 1 kg i 3/4 kg cukierków po 54 tys. zł. za 1 kg. Ile kilogramów cukierków kupiła mama i jaka była cena 1 kilograma tej mieszanki?? Prosze o odpowiedź jeszcze dzis
30/100+75/100=105/100=1,05
mama kupiła 1,05kg cukierków
3/10*75+75/100*54=2250/100+4050/100=6300/100=63
za 1,05kg zapłaciła 63zł
1,05kg - 63zł
1 kg - x
x=63/1,05=60zł/kg
1kg tej mieszanki kosztował 60zł
5 2 5