Odpowiedzi

2010-03-18T15:12:04+01:00
1.15*0,80=12


Odp.Za 15zł mozna kupic 12 batonow.


2.4,20*0,75=3,15zł tyle kosztuje 0,75

3 2 3
2010-03-18T15:12:50+01:00
1.0,8zł - cena jednego batona
15:0,8=18,75
Odp. Można kupić 18 batonów.

2.a) 4,20*0,75=3,15zł
Odp. 0,75kg bananów kosztuje 3,15zł.
b) x-cena za kilogram
0,35/9,94 = 1/x (z proporcji)
0,35x=9,94
x=28,4zł
Odp. 1 kg szynki kosztuje 28,4zł.
3 3 3
2010-03-18T15:13:06+01:00
Zad.1
15.00:0,80=18,75 to mozna kupic 18 no bo polowy nie mozna kupic.

zad.2
a) 4,20×0,75=3.15zl tyle kosztuje 0,75 kg bananow.
b)
0,35/9,94 = 1/x
0,35x=9,94
x=28,4zł
1 kg szynki kosztuje 28,4zl.
1 4 1