Ania i Wojtek dostali od mamy po tyle samo pieniędzy na drugie śniadanie. Wojtek kupił dwie bułki i herbatę, a Ania kupiła bułkę i dwie herbaty. Wojtkowi zostało 50 gr, a Ani 1,40 zł. Herbata kosztowała 90 gr. Ile kosztowała jedna bułka? [Matematyka 3 z plusem; zadanie nr. 41; strona nr. 46]

1

Odpowiedzi

2009-10-26T21:22:46+01:00
90 + 90 = 180 = 1 zł 80 gr = dwie herbaty.
1 zł 80 gr + 1 zł 40 gr = 3, 20 = pieniądze otrzymane.
3, 20 - 1, 80 = 1, 40
całość Ani odjąć herbaty = cena bułki.
Jedna bułka kosztowała 1, 40.