Odpowiedzi

2010-03-18T18:33:27+01:00
Ostatnio zainteresowałam się książkami o tematyce fantastycznej i dlatego przeczytałam książkę J.K. Rowling "Harry Pottter i Kamień filozoficzny". Opowiada ona losy trojga przyjaciół Harry'ego, Rona i Hermiony-młodych czarodziejów, którzy dopiero uczą się żyć w świecie prawdziwej magii.
Książka została napisana ciekawym językiem, trafiającym zarówno do dzieci, nastolatków i dorosłych. Młodsze osoby zainteresują ciekawe przygody bohaterów, ich pierwsze przyjaźnie i miłości, dorośli z pewnością zwrócą uwagę na motyw walki dobra ze złem i polecą tą pouczającą lekturę swoim dzieciom. W książce bardzo ciekawie opisane są zależności między uczniami i nauczycielami, z niektórych wypowiedzi(mam tu szczególnie na myśli profesora Dumbledora) możemy się pośmiać. Będziemy współczuć Harremu tego, jak traktuje go nauczyciel eliksirów Snape oraz tego, że jest sierotą. Przy lekturze J.K.Rowling z pewnością nieraz przyjdzie nam się wzruszyć np. przy ostatniej scenie walki głównego bohatera z Voldemortem- najpotężniejszym czarodziejem.
Ogólnie jest to bardzo ciekawa, przeznaczona dla wszystkich pokoleń książka, która bawi, wzrusza i uczy różnicy między dobrem i złem. Uważam, że warto przeczytać tę pozycję
Czemu nikt nie pisze autora i innych informacji?