Odpowiedzi

2009-10-27T08:42:08+01:00
Sztuka piekna, jak sama nazwa wskazuje mus miec w sobie to cos...Czlowiek dzieki niej staje sie lepszy...Zycie artysty nie jest latwe, bo przeciez kazdy z nas ma odmienny charakter i inne rzeczy nam sie podobaja... Jeden czlowiek moze byc zachwycony obrazem przedstwaijacym 3 kredki a drugi moze to uzac za cos bardzo zalosnego i stwierdzic ze wykonanwca poszedl na ,, skroty"- chcial zarobic duzo pieniedzy, a wogole sie nie postaral.. Przeciez kazdy moze narysowac cos takiego .....
Bardzo ważne jest zaakceptowanie przez krytyka sztuki pięknej, ponieważ jeżeli on zauważy w naszej pracy coś pięknego, to oczywiście możemy się spodziewać tego, że przynajmniej część społeczeństwa będzie w stanie się zainteresować naszą pracą i dzięki temu zarobimy na tworzenie kolejnego dzieła, ponieważ artysta często tworzy dzieło, ale następnie je sprzedać, ponieważ w ten sposób potrafi zarobić na życie.
Mysle, ze sztuka piekna nie musi byc piekna. Widac to szczegolnie po wielu pracach, ktore otrzymauja ile wyroznien a niczym sie nie wyrozniaja....
Przykladem tu moze byc cykl Stefana Gierowskiego , Obraz DLXVIII (Ex 20,13: Nie będziesz zabijał) i Obraz DLXVII (Ex 20,12: Czcij ojca twego i matkę twoją) z cyklu Malowanie Dziesięciorga przykazań, 1986, olej, płótno, 200 x 140 cm. Depozyt autora w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej ...
obrazy te nie nawiazuja niczym do swoich nazw, ale jednak wiele osob je widzialo i uwaza za cos pieknego .....

Pozdrawiam :****
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-10-27T08:43:08+01:00
Odczucie piękna w ujęciu wartości estetycznych jest indywidualnym odczuciem każdego człowieka, wynikającym z wrażliwości, wiedzy, doświadczenia, czynników kulturowych, otoczenia i innych. Pojęcie piękna wydaje się względne. Jednakże dyskusje na ten temat są tak dawne jak sztuka. Próba zdefiniowania terminu "piękno" jest z góry skazana na niepowodzenie. Piękno jest zwłaszcza tym, czego się usilnie pragnie.
Sztuka może, ale nie musi być pięknem, wybawieniem, sensem. Może, ale nie musi być blisko takich uczuć jak cierpienie, wzniosłość, miłość. Bo sztuka to doświadczenie wzbogacające życie. Jednym z elementów rzeczywistości sztuki, którą komentują artyści, jest nieubłagany fakt, że publiczność w dalszym ciągu uparcie oczekuje „ładności” od sztuki. Wydaje jej się, że w tak szacownym miejscu jak Zachęta właśnie z taką sztuką się spotkają, że w tych klasycyzujących murach poczują się bezpieczni. Stwierdzenie w rodzaju: „bardzo mi się podobało”, jest tyleż nieadekwatne (podejrzewamy po prostu, że nie mogło się podobać), ile dość rozpaczliwe, bo mówi tak widz bezradny wobec tego, co ujrzał, a jednocześnie wie, że uczestniczył przed chwilą w czymś „pozytywnym”, że „powinno mu się podobać”. Nie chce należeć do tych, którzy się nie znają i zostają wykluczeni ze świata związanego ze sztuką.
Piękni ludzie mają w sobie wewnętrzny magnez. Przyciągają wzrok, wzbudzają podziw i za- ufanie. Dlaczego? Bo piękno kojarzy się z dobrem. Łatwiej ulegamy wpływom osób urodziwych. Bez żadnych oporów skłonni jesteśmy nieść im pomoc.
2009-10-27T09:04:56+01:00
Sztuka jest piękna.Gdy ją tworzymy-tworzymy siebie.
Gdy jesteśmy w galerii podziwiamy piękne obrazy.
Przystępując do rozwinięcia naszych pojęć o sztuce, uważamy za niepotrzebne sięgać do zdań estetyków, uważamy za zbyteczne zbijać różnorodne sądy i wyroki estetyczne, nie myślimy również, że wypowiadamy coś zupełnie nowego, ale stojąc na czele pisma, któremu się charakter nadaje, trzeba wytknąć zasadniczy kierunek, w jakim się pismo prowadzi.
A sztuka dla mnie to realizowanie tej potrzeby tworzenia.Nie wiem skąd się to bierze,ale po prostu co jakiś czas muszę coś namalować,narysować,skomponować.
Jak się da,to sztuka będzie dla mnie również źródłem utrzymania.Bo czy nie było by dobrze zarabiać robiąc to co się lubi?Sztuka to wyrażanie emocji. Jednak trochę innych i w inny sposób, niż np.poprzez pisanie.Dlatego trudno pisać czym jest dla kogoś sztuka.Wolałbym raczej takie zagadnienia zostawić teoretykom sztuki.
Sztuka jest cudowna...Gdy widzimy rzeźby,obrazy zachwycamy się.
Najpiękniejszym obrazem jest-Stworzenie Adama-Michał Anioł
Najpiękniejszą rzeźbą jest-Turyści-Duane Hanson