Odpowiedzi

2009-10-27T13:41:03+01:00
X - kosztuje kg śliwek
2x -kosztuje kg gruszek
3x + 4x = 14
7x = 14
x = 2
kg śliwek kosztuje 2 zł a gruszek 4 zł
2009-10-27T14:01:22+01:00
X-cena 1kg śliwek y-cena 1kg gruszek y=2x 3x+2y=14 to jest układ równan 3x+2 razy 2x=14 3x+4x=14 czyli 7x=14 x=2zł y=2x=2 razy 2 zł =4 zł tyle kosztuje 1kg gruszek a 1kg sliwek kosztuje 2 zł