A)Wybierając się na wycieczkę ,Marcin kupił 0,6 kg jabłek po 2,35zł za kilogram, 1 1/4(ułamek) kg gruszek po 3,40 zł za kilogram i 80 dag mandarynek.
b)Ile kosztowały kupione przez Marcina jabłka ,a ile gruszki?
c)Za swoje zakupy Marcin zapłacił łącznie 9,54zł.
Ile kosztował kilogram mandarynek?

3

Odpowiedzi

2010-03-18T19:29:53+01:00
B) jabłka 0,6 * 2,35=1,41zł

gruszki 1,25*3,40=4,25 zł

c) 9,54-1,41-4,25=3,88

3,88-80 dag
x - 100 dag

x=3,88 / 0,8
x=4,85zł cena 1kg mandarynek
1 1 1
2010-03-18T19:29:56+01:00
A) 0,6 kg*2,35zł=1,41zł
1¹/₄kg*3,40zł=4,25zł
odp. Jabłka kosztowały 1,41zł, a gruszki 4,25zł.
b)9,54-1,41-4,25=3,88
80 dag=0,8kg
0,8kg -3,88
1kg-x
x=4,85
odp. Kilogram mandarynek kosztował 4,85zł
1 1 1
2010-03-18T19:40:37+01:00
A) 2,35 x 0,6= 1,41 - jabłka
1 1\4 kg= 1,25 kg
1,25 x 3,40= 4,25zł- za gruszki
Odp: Jabłka kosztowały 1,41, a gruszki 4,25 zł.

b) 1,41+4,25= 5,66
9,54- 5,66= 3,88
80 DAG MANDAEYNEK TO= 0,80 KG ;D
3,88:0,80= 4,85 zł
Odp: 1 kg mandarynek kosztuje 4,85 zł.

Pozdrawiam i liczę na NAJ ;-*
1 5 1