Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T19:31:53+01:00
1 3/4 = 1,75

1,75 ---------------- 9,8
1 --------------------- x

1,75x=9,8
x=5,6
1 1 1
2010-03-18T19:33:25+01:00
1¾ kg = 1,75 kg

1,75kg - 9,8zł
1kg - x

x=(1kg*9,8zł) : 1,75kg = 9,8zł : 1,75 = 5,6zł

Odp. 1kg winogrona kosztuje 5,6zł.
2010-03-18T19:33:41+01:00
1 i 3/4 kg = 9,80 zł
to:
1 kg = x
X = (1 x 9,80) : 1 i 3/4
X = 9,80 : 1,75
X = 5,60 zł
Odp: 1 kg kosztuje 5,60 zł