Odpowiedzi

2009-10-27T14:39:13+01:00
Oznacz x jako cenę podręcznika więc pierwszy kosztuje x a drugi 1,25 x poniewaz jest o 25% droższy. razem kosztują
x+1,25x=45
2,25x=45 /2,25
x=20

jeden podrecznik kosztuje 20 zł a drugi 25 zł.