×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Proszę o pomoc. Potrzebuje na jutro prasówkę z wosu i chciałbym poprosić aby mi ktoś napisał gotową i w tym napisał coś od siebie ma temat polityki lub

gospodarki
1

Odpowiedzi

2009-10-27T15:03:58+00:00
Kamiński zwołał konferencję; CBA: Nie miał prawa

Nie jestem oszustem, do końca będę bronił swojej wiarygodności przed opinią publiczną i będę bronił prawdy przed sądem - powiedział na konferencji prasowej Mariusz Kamiński.
- Były szef CBA jest nadal funkcjonariuszem Biura i nie może zwoływać konferencji prasowej - poinformowała wcześniej Małgorzata Matuszak z biura prasowego CBA.
Matuszak pytana o ewentualne konsekwencje wobec Kamińskiego zaznaczyła, że na razie za wcześnie o nich mówić. - Jeśli konferencja się odbędzie, zostanie przeanalizowane, czy doszło do naruszenia dyscypliny służbowej i wtedy zapadną decyzje - wyjaśniła.


Premier Luksemburga chce zostać prezydentem UE

Juncker, doświadczony centroprawicowy polityk piastujący stanowisko premiera Luksemburga od 1995 roku, jest od 2005 roku przewodniczącym Eurogrupy, czyli grupy państw, które przyjęły wspólną walutę unijną.
- Gdyby skierowano do mnie takie wezwanie (do kandydowania na prezydenta UE), nie miałbym powodów, by odmówić. Pod warunkiem że taki apel byłby wsparty ambitnymi ideami dla pełniącego to stanowisko - zaznaczył Juncker w wywiadzie dla "Le Monde".
- Z doświadczenia wiem, że nie należy zgłaszać samemu swojej kandydatury. Trzeba (najpierw) oczekiwać wezwania ze strony innych - dodał.
Juncker podkreślił, że jest przeciwny zgłoszonej wcześniej kandydaturze byłego brytyjskiego premiera Tony'ego Blaira na urząd prezydenta UE, gdyż "nie dostrzega dziedzin, w których Wielka Brytania dała w ostatnich latach dowód prawdziwej inspiracji europejskiej, poza postępami w dziedzinie obronności".
Stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej, w skrócie prezydenta UE, przewiduje Traktat z Lizbony, który ratyfikowało dotychczas 26 spośród 27 państw unijnych.0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci