Sorry za małą ilość punktów ale nie mam więcej:(
1.Normalny bilet wstępu do zamku krolewskiego kosztuje 8zl.Bilet ulgowy dla uczniow jest o 5zl tanszy,a dodatkowo oplata za oprowadzenie grupy wynosi 30zl.Ile zaplaci za zwiedzanie z przewodnikiem wycieczka skladająca sie z 28 uczniow i 2 opiekunow? ZAPISZ WSZYSTKIE OBLICZENIA!!:
2.Kasia ma 33zl.Chce kupic urodzinowe prezenty dla Grazyny i Ani.Grazynie ma zamiar kupic kosmetyki, ktore wynoszą 17,80zl, a ani o 2,90zl drozszą od kosmetykow.Ile pieniedzy brakuje kasi na zakup tych prezentow?
3.Mama kupila na targu 50kg jablek po cenie hurtowej i zaplacila za nie 100zl.W sklepie kg jablek tej samej odmiany kosztowal 2,60zl.Oblicz ile zaoszczędzila kupując jablka po cenie hurtowej.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T20:21:30+01:00
1. 8 zł- normalny ( 2 opiekunów)
5 zł- ulgowy (28 uczniów)
30 zł za oprowadzenie grupy
(8 zł x 2)+(5zł x 28)+ 30 zł= 16 zł+ 140 zł+ 30 zł= 186 zł
Odp: Wycieczka ta zapłaci 186 zł.
2.Grażynie: za 17,80 zł
Ani: za 17,80zł+2,90=20,70 zł
(17,80 zł+ 20,70zł)- 33zł= 38,5zł - 33zł= 5,5 zł
Odp: Kasi brakuje 5,5 zł.
3. 2,60 zł x 50= 130 zł
130zł- 100zł= 30 zł
Odp: Mama zaoszczędziła 30 zł.

Liczę na naj. ;))
1 5 1