Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-27T15:16:45+01:00
Wąż namówił niewiastę, aby zerwała owoc z zakazanego drzewa, co też uczyniła, spożyła go i poczęstowała nim mężczyznę. Wówczas oboje uświadomili sobie, że są nadzy. Gdy usłyszeli kroki Boga, ukryli się przed Nim, ale On pierwszy zwrócił się do nich. W rozmowie z Nim mężczyzna usiłował przerzucić winę na niewiastę, a ta - na węża.
Wtedy Bóg przemówił kolejno do węża, niewiasty i mężczyzny. Przeklął węża i oznajmił, że niewiasta będzie rodzić dzieci w bólu, a mężczyzna będzie musiał uprawiać ziemię w wielkim trudzie, dopóki do niej nie wróci (nie umrze). Bóg powiedział do człowieka:
prochem jesteś i w proch się obrócisz!
Następnie Stwórca wygnał z Edenu pierwszych ludzi, aby uprawiali ziemię, a przed ogrodem postawił cherubinów z mieczami, by strzegły drogi do drzewa życia dającego nieśmiertelność.

chyba ci o to chodziło;)
Napisałam ci kilka zdań;]
40 4 40
  • keke
  • Rozwiązujący
2009-10-27T15:29:28+01:00
Wąż kusi Ewę zadając jej przewrotne pytanie : Czemu wam Bóg przykazał , abyscie nie jedli z każdego drzewa rajskiego ? Pytanie to zawiera kłamstwo , gdyż pierwotni ludzie nie mogli jesc owoców tylko z jednego drzewa . Następnie wąż zaprzecza jego słowom mówiąc : Żadna miara nie umiecie śmiercią , bo wie Bóg , iż któregokolwiek dnia bedziecie jeść z niego , otworzą się oczy wasze i będziecie jako bogowie znając dobre i złe .
Tymi słowami szatan sugeruje , iz Bóg specjalnie oszukał ludzi by nie posiedzi odpowiedniej wiedzy i władzy , która mogła by zagrozić jego pozycji . Zasiewa więc wątpliwość w dobrej intencji Boga oraz składa obietnicę niemozliwą do zrealizowania , wąż stosuje więc wobec Ewy manipulację.
Pierwsi ludzie po zjedzeniu owocu z zakazanegoi drzewa odczuli iż wstydzą się swojhej nagości . Jest to przejawem tego ,że poznali dobro i zło .
Nagość może symbolizować odejście ludzi od Boga .
Bóg ukarał ich za uległość jakiej się dopuścili . Od tej pory dane im było żyć w cierpieniu .
Mężczyzna trudniąc się ciężką pracą , a kobieta rodząc w bólu.
12 3 12