Zad.1
Klasa szósta miała 5 lekcji po 45 min. każda . Ile czasu upłynęło od rozpoczęcia pierwszej lekcji do końca piątej , jeśli jedna przerwa była 15 - minutowa , a pozostałe 10 - minutowa.

Zad . 2
Prostokątna podłoga w klasie ma wymiary 6,5 m i 9 m . Jedna puszka lakieru kosztuje 15,20 zł i wystarcza na pomalowanie 10 m <kwadratowych> podłogi . Ile puszek trzeba kupić, żeby pomalować całą podłogę . Ile to będzie kosztowało ?

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T20:34:46+01:00
Zad1
5×45+15+3×10=270 min= 4h i 30min
Odp.Upłynęłó 4h i 30 min
zad2.
6,5m×9m=58,5m²
58,5 ÷10≈6
6×15,20zł=91,20zł
Odp.Będzie potrzeba 6 puszek, za które trzeba będzie zapłacić 91zł20gr.
2010-03-18T20:36:21+01:00
1.270min=4godz. 30min
2.Trzeba będzie kupić 6 puszek.
Będzie to kosztować 91,20.
2010-03-18T20:37:21+01:00
Zad 1
5*45min+10min+15min=250min
250/60=4godz i 10 min
zad2
pole=6,5*9=58,5 m²
trzeba kupić szesc puszek bo 6*10m²=60m²
bedzie to kosztowało 91.20zł