Odpowiedzi

2010-03-18T20:45:06+01:00
X - kg brzoskwiń
y - kg moreli

2x+3y=12 |*(-1)
2x+y=8

-2x-3y=-12
2x+y=8

sumujemy to i wychodzi nam

-2y=-4
y=2

2x+2=8
2x=6
x=3

kg moreli kosztuje 2 zł, a brzoskwiń 3zł :)

zadanie rozwiązane układem równan :)
2010-03-18T20:46:56+01:00
X - cena brzoskwiń
y - cena moreli

2x+3y=12
2x+y=8|*(-3)

2x+3y=12
-6x-3y=-24
-4x=-12
x=3

2*3+3y=12
3y=12-6
3y=6
y=2

odp: Cena brzoskwiń 3 zł za kg . a moreli 2 zł.

1 1 1