×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Mamy teraz lekturę mały książę i pani nam zadała taką pracę domową:

Wyjaśnij w dłuższej wypowiedzi. MINIMUM 15 zdań. "Dla całego świata możesz być nikim a dla kogoś możesz być całym światem".
2

Odpowiedzi

2009-10-27T14:55:21+00:00
Moim zdaniem ten cytat oznacza, że nie mósimy być wielką, znaną osobą aby być kims. Wystarczy ,że zrobimy coś dla bliskiej nam osoby. Pomożemy jej , wtedy ta osoba uświdamia sobie, że zrobiliśmy to dla niej, aby jej pomóc.
Dojdzie do w niosku, że jest dla nas ważna i wtedy bedzie chciała odwzajemnić to uczucie. Będzie sie starała abyśmy ją zobaczyli. itp
0 0 0
2009-10-27T15:18:02+00:00
Pojęcie "dla całego świata możesz być nikim a dla kogoś możesz być całym światem" oznacza, że ludzie mogą spostrzegać kogoś jako mało ważnego człowieka, nic dla nich nie znaczącego, lecz dla pewnej, jedynej osoby jesteś wszystkim. Ludzie różnie spostrzegają innych. Osoba nie zachwycająca ich bądź posiadająca jakieś problemy, czy wady staje się już nikim. Lecz jest taka osoba, która za wszelką cenę uwielbia Cię i pragnie spędzać z Tobą każdą chwilę swego życia.
Bez niektórych na Ziemi trudno nam jest żyć. Gdy wszyscy się od Ciebie odwrócą, dobra jest świadomość posiadania przyjaciela, bądź takiego człowieka, który Cię docenia.
Te słowa również pokazują, jak ludzie pragną mieć kogoś bliskiego i że dla kogoś możemy nawet nie istnieć a ktoś bez nas nie może funkcjonować.
Przykładem takiej znajomości jest właśnie Róża i Mały Książę. On mimo wszystkich jej wad pragnął nadal przebywać z Nią i kochać na zawsze, mimo, że na świecie było tysiące innych kwiatów.
Tak i ludzie spostrzegają niektórych, że mimo wielu wad i świadomości, że możemy mieć inny wzór, my właśnie wybieramy ten, na który nakieruje nas serce.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci