Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-27T16:05:21+01:00
X+1-cena zeszytu
x-cena pisaka

3(x+1)+5x=17
3x+3+5x=17
8x=14
x=14/8
x=1 i 6/8= 1i 3/4 = 1,75zl

cena zeszytu= 1,75 +1 = 2,75 zl
cena pisaka= 1,75 zl

1 5 1
2009-10-27T16:06:34+01:00
X-cena pisaka
x+1-cena zeszytu


3(x+1)+5x=17
3x+3+5x=17
8x=14
x=14:8
x=1,75

Zeszyt kosztował 2zł 75gr a pisak 1zł i 75gr.
1 5 1
2009-10-27T16:08:43+01:00
Rozwiąze to w układzie równań
z-zeszyt
p-pisak

z=p+1
3z+5p=17

z=p+1
3(p+1)+5p=17

z=p+1
3p+3+5p=17

8p=14/÷8
p=1,75zł

z=1,75+1=2,75
Odp. Zeszyt kosztował 2,75 zł, a pisak 1,75zł.
Prosze:))