1. Znajdź liczbę, która jest większa o 1,1 od wyniku dzielenia jej przez liczbę 1,1.

2. Przez jaką liczbe należy podzielić 1310, aby otrzymać 12 i resztę 2?

3. Cena za kilogram suszonych grzybów wzrosła w nowym roku o 10 zł, tam że przy nowej cenie płacimy za 13 kg tyle, ile przedtem za 15 kg. Ile kosztował ten towar przed podwyżką ?

Ważne ! Daje naj ;)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-19T16:16:35+01:00
1]
x=szukana liczba
x:1,1=x-1,1
x=1,1(x-1,1)
x=1,1x-1,21
x-1,1x=-1,21
-0,1x=-1,21
x=1,21:0,1
x=12,1= szukana liczba
2]
x=szukana liczba
(1310-2):x=12
1308=12x
x=1308:12
x=109= szukana liczba
3]
x=stara cena za 1kg
x+10=nowa cena za 1kg

15x=13(x+10)
15x=13x+130
15x-13x=130
2x=130
x=130:2
x=65zł=cena przed zmianą cen
1 3 1
2010-03-19T16:17:38+01:00
2) (1310 - 2) : 12 = 1308 : 12 = 109