1.Wyjasnij róznicę miedzy głodem jawnym i utajonym. Z pomoca dla krajów biednych zwiazany jest dylemat zwany "ryba czy wędka". Zaproponuj dwa działania w postaci "ryby" i dwa w postaci "wędki". Wskaż które z nich przynosza lepsze efekty długofalowe.
2.. Podaj dwie przyczyny powstawania nadwyżek żywnościowych w krajach wysoko rozwiniętych gospodarczo.

2

Odpowiedzi

2010-03-19T19:50:28+01:00
1. głód jawny - to taki który zastal odzierciedlony , ukazany w roznego rodzaju badaniach sondach.. został potwierdzony przez instytucje zajmujace sie badaniami nad tym problemem(głód w krajach afrykanskich)
glod ukryty to taki ktory nie figuruje w zadnych tych badaniach sondach czy ankietach. czesto ukrywany z powogu np.wstydu.

2. wzrost produkcji towarów zywnosciowych.., impotrt z krajow gdzie mozna je tanio kupic,
12 1 12
2010-03-19T19:54:57+01:00
1. Głód utajony to głód spowodowany niedoborem określonych składników i witamin, soli mineralnych, a zwłaszcza mającego ogromneznaczenie białka. Głód utajony zmniejsza znacznie możliwości fizyczne i umysłowe ludzi, jest bardzo częstą przyczyną chorób, dotykają w największym stopniu dzieci (choroba wzdętych brzuchów)- powoduje często upośledzenie na całę życie, braki jakościowe nie powodują uczucia głodu, dlatego też niektóre ważne składniki pożywienia nie wydają się nam potrzebne i ludzie potrafią się ich wyrzec na rzecz innych wydatków.
Głód jawny polega na nie dostarczaniu organizmowi wystarczające liczby pokarmu kcl.

2.
- przyczyną nadwyżek żywności jest osiągnięcie wysokiej produktywności i towarowości rolnictwa
21 2 21