Prosze wybrać 3 z tych przypowieści i opisać je (tylko nie przepisywać! i nie z netu!)jedno na pół strony w zeszycie

1.przypowieść o siewcy (13,1-9)
2.przypowieść o chwaście (13,24-30)
3.przypowieść o sieci (13,47-52)
4.przypowieść o robotnikach w winnicy (20,1-16)
5.przypowieść o przewrotnych rolnikach (21.33-46)
6.przypowieść o uczcie królewskiej (22,1-14)
7.przypowieść o wiernym i niewiernym słudze (24,45-51)
8.przypowieść o panach mądrych i głupich (25,1-13)

2

Odpowiedzi

2010-03-19T21:35:37+01:00
Przypowieść ta opowiada o człowieku- siewcy- który wyszedł na pole i zaczął siać ziarna. Cześć z nich padła na drogę. Do tych przyleciały ptaki i je zjadły. Inne trafiły na skałę, gdzie nie mogły wyrosnąć, a nawet zapuścić korzeni, gdyż nie było tam gleby. Te spaliło słońce. Kolejne padły w ciernie, a te zabrały im słońce, wodę i je dusiły. I w końcu reszta padła na żyzną ziemię i wydała plony.

Jezus mówił, że Królestwo Niebieskie jest podobne do człowieka, który posiał na polu dobre ziarno. Jednak, gdy ludzie spali przyszedł nieprzyjaciel i zasiał na jego polu chwasty, po czym odszedł. Kiedy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wyrósł też chwast. Wówczas do pana przyszli jego słudzy i zapytali go: Panie! Przecież dobre ziarno zasiałeś na polu. Skąd więc wziął się chwast?. On na to odpowiedział im: "To dzieło nieprzyjaciela". Po tym zapytali go, czy życzy sobie, aby wyrwali owe chwasty. On odparł, iż gdyby to zrobili, przy okazji mogliby zniszczyć też pszenicę. Kazał zaczekać do żniw, żeby wówczas wyrwano najpierw chwasty i spalono je, a dopiero potem zebrano pszenicę i zaniesiono ją do jego spichlerzy.


Przypowieśc o sieci mówi o tym, że Królestwo Niebieskie podobne jest do sieci, zarzuconej na morze. Siec zagarnia ryby różnego rodzaju. Gdy się napełnia, wyciąga się ją na brzeg i dobre ryby zbiera się do naczyń, a złe wyrzuca. Tak będzie przy końcu świata. Wyjdą aniołowie oddzielą złych od sprawiedliwych i "wrzucą w piec rozpalony,tam będzie płacz i zgrzytanie zębów".
6 3 6
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-19T22:07:03+01:00
1. przypowiesc o siewcy.
Przypowiesc ta mowi nam o siewcy , ktory wyszedl siac zboze . I rzucajac ziarna - jedne spadly na droge i nadlecialy ptaki i zjadly je. Inne spadly na ziemie skalista i gdy przygrzeje slonce , jako ze nie ma korzeni - umiera . Nastomiast ziarno , ktore pada na zyzna glebe -rosnie i wydaje plon.
Sw. Mateusz w tej przypowiesci chce nas puczyc jak nalezy rozumiec wiare i sluchanie slow o Krolestwie Bozym . Ci co ich sluchaja a nie rozumieja przychodzi ZLY i porywa zasiane ziarenko wiary. Ten ktory je slucha a nie ma ducha wiary- przyjmuje te slowa z radoscia , lecz kiedy nadchodzi ucisk- rezygnuje . Natomiast ci , ktorzy sluchaja slow o Krolestwie Bozym i rozumieja je - sa przyjete z wiara i wydaja plon.
2. przypowisc o sludze wiernym i niewiernym . Przypowiesc opowiada o slugach , ktorych pan pozostawil nadzorujac innych i polecil dawac im wyzywienie. Jednego ze slugow zastal Pan pelniac swe obowiazki i postawil go ponad wszystkim co posiadal . Drugi zas zaczal bic swoje wspolslugi i jadl i pil z pijakami , dlatego tez tego sluge Pan , ktory nadejdzie niespodziewanie , ukaze i wyznaczy mu miejsce z obludnikami.
Przypowiesc ta uczy nas , ze zawsze mamy wypelniac nasze obowiazki wzgledem Boga i Jego Krolestwa , gdyz nie wiemy , kiedy nadejdzie czas , by stanac przed Bogiem i rozliczyc sie z naszego zycia i postepowania wzgledem Boga i ludzi.
3.przypowiesc o pannach roztropnych i nieroztropnych.
Przypowiesc ta opowiada nam o pannach , ktore wyszly na spotkanie pana mlodego . I jako , ze pan mlody spoznial sie pieciu pannom zaczelo brakowac oliwy w lampach. Pozostale piec bylo przygotowane na to . Panny , ktorym brakowalo oliwy poszly , by ja kupic i wtedy nadszedl pan mlody . Roztropne panny weszly wiec na uczte z panem , natomiast pannom nieroztropnym zostaly zamkniete drzwi.
Rowniez ta przypowiesc uczy nas , ze mamy czuwac , gdyz nie znamy dnia ani godziny . Ze zawsze mamy byc przygotowani na spotkanie z PANEM i ze zawsze mamy postepowac zgodnie z przykazanaiami.
4 3 4