Odpowiedzi

2010-03-19T21:22:10+01:00
Jak wiadomo w dawniejszych latach ludzie nie znali żarówki.Oświetlali drogę lub mieszanie rozpalając ognisko,paląc pochodnie lub używając lam naftowych.Dopiero w roku 1879r Thomas Edison wynalazł żarówkę elektryczną.Był to ogromny postęp technologiczny jak i cywilizacyjny.Od tej pory ludzie nie musieli rozpalać ognisk lub podpalać lampy naftowej.Żarówka stała się ich źródłem oświetlenia.Dla medycyny medycyny był to wielki postęp gdyż można było ratować ludzi ,bo było światło i nawet w nocy można było prowadzić poważne operacje.Ludzie mieli oświetlenie 24h na dobę .Dziś żarówka jest obecna w każdym domu.Stanowi źródło oświetlenia.Produkowana jest na skale światową ,gdyż jest potrzebna.Ma zastosowanie w produkcji latarek i innych przyrządów tego rodzaju.Nie wyobrażam sobie by żarówki jak na razie zniknęły.
48 4 48
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-19T21:29:36+01:00
W czasach teraźniejszych żarówka jest wykorzystywana jako energia do oświetlenia różnych budynków,ulic,pokojów.
Wynalazek Edisona przyniósł również korzyści w jeździe samochodem, oświetlenie bijące z żarówki odsłania mrok ciemności podczas jazdy wieczorem czy nocą.
Specjalny rodzaj gwintu oraz oprawki żarówki pozwala jej żywić się energią elektryczną i produkować światło.
Energia płynąca z żarówki zastępuje energię słoneczną światła, w różnych rodzajach okolicznościach. Wtedy latarka ,w której głównym powodem istnienia jest światło, bardzo przydaje się do oświetlenia terenu.
Energia słoneczna zastępywana przez żarówkę jest bardzo przydatna. Wraz z upływem czasu powstają coraz to nowe rodzaje żarówek energooszczędnych, które nie pobierają zbytnio dużo energii elektrycznej.
Żarówka dla cywilizacji jest bardzo ważnym osiągnięciem, dzięki niej po godzinie 20:00 nie jest ciemno w naszych domach. Thomas Edison w roku 1879 dokonał niesamowicie ważnego dla ludzkości odkrycia.

Nie liczę na naj, jednak myśle ze sie do czegos przydalem :)
35 4 35