Obszar zamieszkany niegdyś przez Indian Guarani, Aurakanów i Keczua podbity został przez Europejczyków w pierwszej połowie XVI w. Nowo utworzone prowincje whodziły w skład wicekrolestwa. Długi okres walk domowych zakonczyl się z okresem ogloszenia konstutucji i ustanowienia republiki w 1853 roku.

1.podaj nazwę kraju
2.opisz krótko jego klimat
3.scharakteryzuj dowolny obszar turystyczny tego kraju uwzgledniajac jego walory turystczne
4.Nazwij i scharakteryzuj największą osobliwość przyrodnicza tego kraju

1

Odpowiedzi

2010-03-20T17:04:23+01:00
1. Argentyna
2. W północnej Argentynie dominuje klimat zwrotnikowy gorący i podzwrotnikowy, w środkowej - umiarkowany ciepły, a w południowej - umiarkowany chłodny. Klimat jest tak zróżnicowany, gdyż Argentyna cechuje się dużą rozciągłością południkową. Najcieplejszym miesiącem jest styczeń, najzimniejszym lipiec.
3. Mar del Plata to jedno z największych kąpielisk morskich na półkuli zachodniej. Jest to bardzo ważny ośrodek turystyczny Argentyny, znajdujący się 400km na południe od stolicy. W sezonie ten region odwiedzany jest przez około 0,5 miliona turystów. Są tu liczne restauracje, luksusowe hotele, pola golfowe, przystanie jachtowe, sławne plaże itd.
4. Nie wiem, co jest największą osobliwością, ale wiem na przykład, że na południu Argentyny, w prowincji Santa Cruz jest jedyny na świecie lodowiec kontynentalny. Ciekawa może być też Pampa - kraina geograficzna w Argentynie (także w Urugwaju i Brazylii) o najlepszych naturalnych warunkach dla rozwoju rolnictwa.