Odpowiedzi

2009-10-27T17:20:06+01:00
2009-10-27T17:22:31+01:00
To proporcjami trzeba ;p;p
a rozwiązanie to ;
21,40*0,35:1= 7,49 zł
Odp. Za 35dag tych cukierków trzeba zapłacić 7 zł 49 gr. (inaczej 7,49zł ;pp)
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-27T17:23:55+01:00
21.40zł - 1kg 1kg=100dag

21.40zł - 100dag
x - 35dag

x=21.40*35 kreska ułamkowa 100
x=749kreska ułamkowa 100
x=7.49
Odp: Za 35dag cukierków należało by zapłacić 7.49zł