Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-20T16:19:45+01:00
1a).obiekt to miejsce w którym mozna wstawic np. obrazek autokształt..

b)Osadzanie polega na wstawieniu kopii obiektu źródłowego do obiektu docelowego, np. arkusz kalkulacyjny z Excel'a może zostać osadzony w dokumencie Word'a


2. a)Hiperłącze---to zamieszczone w dokumencie elektronicznym (tekstowym, graficznym, wideo, animacji, PDF, HTML) odwołanie do innego dokumentu lub innego miejsca w danym dokumencie. Odwołanie takie związane jest z fragmentem tekstu lub obrazem – uaktywnienie hiperłącza (kliknięcie lub nadejście odpowiedniego momentu) powoduje otwarcie dokumentu docelowego.

b)zakładka--Element GUI grupujący ustawienia o podobnym przeznaczeniu. Nazwa wzięła się stąd, iż przypominają one zakładki w skrzynce z fiszkami. 2. Elektroniczny znacznik w przeglądarce internetowej. Pozwala zapamiętać położenie strony WWW w internecie i później szybko ją otworzyć.


3)mechanizm ole-..to technika pozwalająca na osadzanie obiektów (np. dokumentów) pochodzących z różnych programów w jednym złożonym dokumencie. W takim złożonym dokumencie możemy wówczas używać funkcji oferowanych przez te programy. Na przykład, jeśli wstawimy do dokumentu tekstowego pod MS Word kilka obiektów typu .

Licze na naj;*
5 5 5