Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-20T17:07:12+01:00
2x - antonówki
2x + 2×0,3zł - malinówki

2x + 2x + 0,6zł
4x + 0,6zł = 5,4zł
4x = 5,4zł - 0,6zł
4x = 4,8zł
x = 1,2zł

antonówki (kg) - 1,2zł
malinówki (kg) - 1,5zł

w sumie za:
- antonówki - 2,4zł
- malinówki - 3zł


daasz naai . ?
2 5 2
2010-03-20T17:11:54+01:00
X-cena 1 kg malinówek
y-cena 1 kg antonówek

2x - antonówki
2x + 2×0,3zł - malinówki

2x + 2x + 0,6zł = 5,4zł
4x + 0,6zł = 5,4zł
4x = 5,4zł - 0,6zł
4x = 4,8zł
x = 1,2 ( zł )

antonówki (1kg) - 1,2zł
malinówki (1kg) - 1,2 zł + 0,3 zł = 1,5 zł


antonówki ( 2 kg ) - 2,4 zł
malinówki ( 2 kg ) - 3 zł
1 5 1
2010-03-20T17:13:23+01:00
M-jablka malinowki
a-jablka antonowki

{2m+2a=5,40 /:2
{a+0,30=m
{a-m=0,30
+{m+a=2,7
2a=3
a=1,5
m+1,5=2,7
m=2,7-1,5
{m=1,2
{a=1,5
Odp:malinowki kosztowaly 1,20 zl a antonowki 1,5zl