Odpowiedzi

2010-03-20T17:51:28+01:00
¼kg=0,25
0,25×10,60=2,65zł trzeba zapłacić


1,23kg×15zł=18,45zł trzeba zapłacić
2010-03-20T17:52:57+01:00

1/4kg - x zł
1 kg - 10,60 zł
x= 10,60/0,25
x=2,65 zł


1,23 kg - x zł
1 kg - 15 zł

x=15*1,23
x= 18,45 zł
2010-03-20T17:56:55+01:00
1. 10.6:4=2.65
2. 0.23*15=3,45 1,23kg ciasta = 18,45


1.cenę kilograma sera dzielimy na 4 części i powstaję na cena za ćwierć kg

2.ilość ciasta ponad kg mnożymy przez cenę za kg ciasta aby dowiedzieć sie ile kosztuje ta ilośc w tym przypadku 0,23kg a potem dodajemy do ceny kg ciasta i wynik to 18.45 zł