1.ziemniaki do sklepu dostarcza się w workach po 60 kg. Ile co najwyzej worków można załadować do furgonetki o ladownosci 0.8 t?
A/ 13
B/14
C:130
D:140
ZAPISAC OBLICZENIA!!!
2. kuba kupił loda za 2 zl i 3 lizaki. Hubert za 5 takich lizaków zapłacił mniej niż kuba za swoje słodycze.Czy lizak kosztował mniej niż złotówkę? odpowiesz uzasadnij.
3.zmieszano 3 kg cukierkow 12 zl za kilogram i 6 kg w cenie po 15 zl za kilogram.Jaka jest cena jednego kilogframa otrzymanej mieszanki?
A:14 ZL
B:12.5
C:13 ZL
D:13.5ZL
4. kamil zaplanował uroczystosc na 10 000 dzien swojego zycia.Ile lat bedzie mial wowczas kamil?
A:25
B:26
C:27
D:28
5.ZA cztery lata siostra kamila bedzie trzy lata mlodsza od swojej mamy i będą mialy razem 56 lat.Ile lat ma teraz kazda z nich?
6.w sklepie zoologicznym ustawiono akwarium o wymiarach 2mx12dmx90cm i napelniono woda do 5/6 wysokosci. ile litrów znajduje sie w akwarium?
7.andrzej trzy lata temu zaplacil 54 zl za dwa tomy przygód harrego pottera . chce je teraz sprzedac obnizajac cene jednej ksiazki o q15 5 a drugiej o 10 5. oblicz jaka bedzie nowa cena kazdej ksiazki jezeli wiadomo ze po obnizce beda kosztowaly w sumie 47,35zl?
8.oblicz wysokosc jednej raty jesli splata zakupu pralki mialaby trwac 12 miesiecy/
9.po pieciu miesiacach splaconia kredytu klient zdecydowal sie skorzystac z warunkow umowy zawartych w &9.Jak wysokoa bedzie będzie ostatnia wplata dokonana na konto baku?
10.asia basia i cesia postanowily wspolnie zjesc tabliczke czekolady asia jako najstarsza wziela sobie polowe tabliczki.Basia srednia siostra wziela polowe pozostalej polowy a cesi mama pozwolila wziac tylko polowe tego co zostalo.z ilu kostek skladala sie cala tabliczka jezeli w opakowaniu pozostaly 4 kostki czekolady?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-20T18:22:42+01:00
Zad.1]

1tona=1000kg
0,8t=0,8×1000=800kg

800:60=13⅓worka
odp. a bo 13 worków
zad.2]
lód=2zł+3 lizaki
5 lizaków<2zł+3 lizaki
5lizaków-3 lizaki<2zł
2 lizaki <2zł
1 lizak<1zł
lizak kosztował mniej niż złotówke, bo gdyby kosztował wiecej , to kuba zapłaciłby ponad 5 zł, a przecież hubert za 5 lizaków zapłacił mniej niż 5 zł, bo mniej niż kuuba
zad.3]
3×12+6×15=36+90=126zł= wartosc cukierków

126:9kg=14zł to cena 1kg mieszanki
zad.4]
10 000:365=27,4 lata
odp. c
zad.5]
x=obecny wiek mamy
y=obecny wiek siostry

x+4=3(y+4)
x+4+y+4=56

x+4=3y+12
x=48-y

48-y+4=3y+12
-y-3y=12-48-4
-4y=-40
y=-40:-4
y=10
x=48-10=38
mama ma 38, a siostra 10 lat.
zad.6]
a=2m=20dm
b=12dm
c=90cm=9dm
⅚×9dm=7,5dm

v=abc=20×12×7,5=1800dm³, czyli w akwarium jest 1800 litrów wody.
zad.7]
x=pierwotna cena 1 ksiażki
y=pierwotna cena 2 książki

x+y=54
x-15,5%+y-10,5%=47,35

x=54-y
x-0,155x+y-0,105y=47,35

0,845(54-y)+0,895y=47,35
45,63-0,845y+0,895y=47,35
0,05y=47,35-45,63
0,05y=1,72
y=1,72:0,05
y=34,40
x=54-34,40=19,60
nowa cena 1 książki:19,60-15,5%=19,60-0,155×19,6=19,6-30,4=16,56zł
nowa cena 2 ksiażki:
34,4-10,5%=34,40-0,105×34,4=30,79
zad.8]
x=wartość kredytu(cena pralki + koszty)
12/x=wysokosć 1 raty za pralkę
zad.9]
brak danych do tego zadania, nie podano warunków tej umowy
zad.10]
x=ilosć kostek
asia zjadła ½x
zostało:
x-½x=½x

basia zjadła½×½x=¼x
zostało:½x-¼x=¼x

cesia zjadła:½×¼x=⅛x
zostało:
¼x-⅛x=⅛x

⅛x=4 kostki
x=4:⅛
x=32 kostki miała czekolada

1 5 1