Odpowiedzi

2010-03-21T10:57:06+01:00
Wzór to: y*x
albo 18x
cena * ilość

np. tu jak masz :
18 * 1,2 = 21,6
Odp. Zapłaci 21,6 zł.


1 1 1
  • mk96
  • Początkujący
2010-03-21T10:57:39+01:00
1,2kg -> 18 zł
1 kg -> 15 zł
x ->masa orzechów
y ->koszt orzechów
x/y

(/ to kreska ułamkowa!)

2010-03-21T11:01:16+01:00
jeżeli za 1,2 kg zapłacono 18 zł, to:
18 : 1,2 = 15,
z czego wynika nam, że 1 kg orzechów kosztuje 15 zł, czyli:
y = x * 15