Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-21T12:34:33+01:00
X - cena 1 grejpruta
y - cema 1 kiwi

2x + 6y = 4,5
x=1,5y
2*1,5y+6y=4,5
3y+6y=4,5
9y=4,5
y= 0,5 zł

x=1,5y
x= 1,5*0,5=0,75

Jeden Grejprut kosztuje 75 groszy, jedno kiwi 50 gr.
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2010-03-21T12:34:39+01:00
Dane:
kiwi-x(0,56zł)
grapefruit-x*1,5(0,84zł)
razem:4zł 50gr-2 grapefruity i 6 kiwi
4,50zł=8 owoców
1 owoc=4,50zł÷8=0,56zł
1pwoc=0,56zł
grapefruit-0,56zł*1,5=0,84zł
grapefruit-0,84zł
1 5 1