Odpowiedzi

2010-03-21T13:30:14+01:00
Niektóre kraje są bogate w surowce co dostarcza im wysokie dochody. Dajmy na to niektóre kraje arabskie posiadają rope, która dostarcza im duże dochody.
Inne kraje mogą żyć w kryzysie i rozwijać sie znacznie wolniej dlatego że np. prowadza wojny, nie mają surowców które mogły by dostarczyś im dochody.

Pozdrawiam: da3mian1993
  • Użytkownik Zadane
2010-03-21T13:33:18+01:00
Te kraje które są w lepszym stanie Finansowym umieją dobrze rozgospodarowac pieniądze.Na pewno występuje tam bieda ale w skrajnych ilościach tak że nie jest tak widoczna.Rozwija się tam gospodarstwo intensywne czyli uzyskują wysokie plony i urzyźniają glebę nawozami.Jeśli kraje posiadaja różne złoża np. rudy żelaza to będa miały zbyt.

Kraje ubogie :
mogą toczyc wojny przez to ziemia będzie wyniszczała i nie da się tam nic uprawiac
gospodarstow ekstensywne-niskie plony, nie stosoują nawozów
Duża eksplozja demograficzna
zazwyczaj w krajach ubogich jest "moda" na rodziny wielodzietne
2010-03-21T13:35:07+01:00
Zdaniem zależy to od warunków państwa. Jeżeli jest mało funduszy, lub ich brak, to kraje nie rozwijają się, ponieważ nie mają z czego, a do każdego rozwijania się potrzebna jest jakaś kwota.
Jezleli państwo ma pieniądze,to może pozwolic sobie np. na lepsze i większe wydatki tzw" z górnej półki" To oczywiste, jeśli mamy więcej piniędzy kupujemy rzeczy lepsze i np. powiekszamy swój dom dokupowujemy różne sprzęty AGD, RTV, a jeżeli nie mamy funduszów, żyjemy w biedzie o chlebie i wodzie. Nie możemy sobie wtdey pozwolić na jakąś rozrywkę, tak samo jest z funduszami skarbu państwa.