1.w łazience o wysokości 2,6 m, szerokości 1,6m, długości 2,5m położono na ściankach płytki ceramiczne(z odliczeniem otworu na drzwi o wymiarach 90 cm na 2m), a na podłodze terakotę. Dodatkowo zakupiono po 0,5 m2 więcej terakoty i płytek. Ile zapłacono za terakotę płytki, jeśli 1m2 terakoty kosztował 40zł, a 1m2 płytek 3o zł.?
2. Przedpokój ma kształt prostopadłościanu o szerokości 1.8m, długości 5m i wysokości 2.6m. W trzech ścianach wmontowano troje drzwi o wymiarach 0.9m i 2m. Ile puszek farby o pojemności 1 litra należy zakupić do pomalowania ścian (odliczając drzwi) i sufitu, jeśli wydajność farby wynosi 1 litr na 10m2. Jaki koszt dwukrotnego malowania ścian i sufitu, jeśli puszka farby o pojemności 1 litra kosztuje 12zł.?

dam naj....!!!!!!

1

Odpowiedzi

2010-03-21T14:44:54+01:00
1.
Pole powierzchni podłogi: 1,6 * 2,5 = 4 m
Cena terakoty: 4 * 40 + 0,5 * 40 = 160 + 20 = 180 zł

Pole powierzchni ścian: 2,6 * 1,6 * 2 + 2,6 * 2,5 * 2 = 8,32 + 13 = 21,32 m
Pole drzwi: 0,9 * 2 = 1,8 m
Cena płytek: (21,32 - 1,8) * 30 + 0,5 * 30 = 585,6 + 15 = 600,6 zł

Cena łączna: 180 + 600,6 = 780,6 zł

Odp.: Za płytki i terakotę zapłacono 780 zł i 60 gr.

w 99 % myślę, że dobrze :)
22 4 22