Odpowiedzi

2010-03-21T16:14:20+01:00
20 dag cukierków Ptyś kosztuje 4,20 zł . Oblicz ile kosztuje 1 kg tych cukierków .?


100dag=1kg

czyli 5*4,20 =21 zł
1 5 1
2010-03-21T16:15:07+01:00
20dag=0,20kg
0,20kg=4,20zł
1kg=4,20zł*5=21zł

:)
1 5 1